Żródło informacji

 

Biblioteka w Bytomiu Odrz.

Po godzinach

Współpraca

 

Losowe zdjęcia

  • Mikołajki 2009
  • Pomoc dla bliskich Ewy
  • Molo i skarpa
  • Odra Tour 2012

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Reklama

24 śmiałków popłynęło Odrą wpław PDF Drukuj Email

Jeden z uczestników, żeby popłynąć, przyjechał aż z Łodzi, więc warto dla takich ludzi robić ten spływ – podsumowuje organizator Robert Wagner

 

 

Po raz kolejny w bytomskim porcie spotkali się ci, którym zimna woda niestraszna i wcale nie są to morsy. VII Spływ Szklakiem Solnym przyciągnął do Bytomia Odrz. aż 24 śmiałków, którzy w niedzielne południe zeszli do wody, bo pokonać ponad 13-kilometrowy odcinek do Nowej Soli. 
  - O takim, odmienionym porcie, jaki macie przed swoimi oczami, marzyliśmy od dawna, cieszę się, że wchodzicie do wody widząc to nasze nadodrzańskie piękno – żegnał płynących burmistrz Jacek Sauter. Zimno było od samego patrzenia na schodzących do wody uczestników spływu. Niektórym z nich też było zimno... - Można jeszcze zwrócić za wpisowe? - żartował jeden z ostatnich, który nie mógł się rozstać z brzegiem. 
Ostatecznie do Nowej Soli dotarli wszyscy śmiałkowie, pierwszy był na miejscu w czasie poniżej dwóch godzin, choć jak przypomina Robert Wagner z Ratownictwa Wodnego Sława, który od lat organizuje spływ, nie jest do wyścig na czas, ale zmaganie się z samym sobą. - Spływ nie jest wyścigiem, w którym liczy się czas pokonania trasy oraz zajęte miejsce. Tu nie chodzi i wygrywanie, chyba że w sensie pokonywania własnych słabości – mówi R. Wagner. Dodaje, że uczestnicy nie narzekali na to, że było za zimno w wodzie, której temperatura wynosiła nieco ponad 10 stopni, ale mówili, że mogłoby być cieplej, kiedy wyszli na  brzeg. - Jeden z uczestników, żeby popłynąć, przyjechał aż z Łodzi, więc warto dla takich ludzi robić ten spływ – podsumowuje imprezę organizator. 
Mariusz Pojnar

Tygodnik Krąg

 

1%


filip t

Zapisy na JUDO

judo2014

Ostatnie komentarze