pytania2

 

Żródło informacji

 

Biblioteka w Bytomiu Odrz.

Po godzinach

Współpraca

jtCreative.pl - internet i fotografia

Losowe zdjęcia

  • XIV Festiwal Twórczości Muzycznej Niewidomych ,,Widzieć Muzyką”
  • Otwarcie nowej remizy OSP
  • XX finał WOŚP
  • Odra Tour 2012

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Reklama

Puszczańskie rajdy rowerowe' 2015 - terminarz PDF Drukuj Email

Jodłów – Nowa Sól – Siedlisko. Nie ma żadnych wątpliwości – plany na 2015 r. są bezprecedensowe. Organizacje zainteresowane promowaniem turystycznych walorów obszaru d. Puszczy Tarnowskiej przygotowały dla miłośników turystyki rowerowej pokaźny pakiet propozycji. Prym wiedzie tu Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Letniska Jodłów, które zaplanowało zorganizowanie aż czterech wypraw po puszczy.

 

 

Debiutująca w realizacji tego rodzaju przedsięwzięć Fundacja KAROLAT z Siedliska planuje jeden rajd do centralnych obszarów Puszczy. Także jedną wyprawę przygotowujeNowosolska Fundacja Twórczości Ludowej CEPELIADA, która ma już za sobą udaną zeszłoroczną wycieczkę nadodrzańskimi lasami do Siedliska.

Mowa tu oczywiście tylko o tych rajdach, które na wniosek organizatorów objęte zostały patronatem medialnym przez redakcję "Tekstów i pejzaży".

Szczegółowe komunikaty dotyczące organizacji planowanych rajdów i zasad uczestnictwa oraz ich dokładna charakterystyka publikowane będą w późniejszym czasie. W obecnej informacji ograniczono się do wskazania terminów, organizatora i podstawowych informacji o trasie rajdu. Powinno to osobom zainteresowanym ułatwić dokonanie wyboru i rezerwację terminu.

Poznawajmy i zapamiętujmy piękno otaczających nas lasów. Także ono nie jest wieczne. Przedsiębiorcy i samorządowcy, zapewne też wielu z nas, z nadzieją patrzy na penetrujące obszar Puszczy Tarnowskiej ekipy poszukiwaczy miedzi i innych bogactw ziemi. Jednak musimy też pamiętać, że jest i druga strona medalu.

Warto w tym miejscu przytoczyć słowa wybitnego lubuskiego dziennikarza Konrada Stanglewicza opisującego pierwsze następstwa rozbudowy Hurty Głogów. Cyt.: "Doszło tam, jak na ówczesne czasy, do gigantycznej katastrofy ekologicznej, zamierały całe wioski, ginęła przyroda wokół huty, istniało poważniejsze zagrożenie zdrowia i życia. Na skutek emisji szkodliwych wyziewów chorowali ludzie, ginęły zwierzęta i roślinność" [K. Stanglewicz, Kukułcza 1. Wspomnienia radiowców cz.2, Zielona Góra 2008 s. 166].

Mam świadomość, że od tamtego czasu wiele się zmieniło, inne są technologie i inna świadomość ekologiczna decydentów czy zarządów miedziowych koncernów, ale mimo to trudno byłoby zakładać, że kopalniane szyby, konieczne liczne drogi czy budynki nie zdewastują piękna leśnego krajobrazu. 

W imieniu organizatorów zapraszam do zapoznania się z zamieszczonym poniżej terminarzem i … do zobaczenia na szlaku.

Jednocześnie proszę o systematyczną kontrolę terminarza i zwracanie uwagi na kolejne komunikaty. Z przyczyn związanych z organizacją niektórych rajdów, ich terminy mogą bowiem jeszcze ulec zmianie.

Jan WOJTASIK

źródło: http://www.janwojtasik.pl/1027-puszcza%C5%84skie-rajdy-rowerowe-2015-terminarz.html

 

Dodaj komentarz

Wpisując komentarz zgadzasz się z regulaminem dodawania komentarzy w Bytomskimï Serwisie Informacyjnym (BSI)


Tre?? regulaminu


Kod antysapmowy
Odśwież

1%


filip t

Polecamy

 

 

Zapisy na JUDO

judo2014

Ostatnie komentarze