pytania2

 

Żródło informacji

 

Biblioteka w Bytomiu Odrz.

Po godzinach

Współpraca

jtCreative.pl - internet i fotografia

Losowe zdjęcia

  • IV Zlot Łodzi Motorowych
  • XIII Festiwal Twórczości Niewidomych
  • FotoDay w Bytomiu Odrzańskim
  • II Zlot Łodzi Motorowych w Bytomiu Odrzańskim

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Reklama

Drogę wybudują nam taniej PDF Drukuj Email

 Cztery firmy chcą wyremontować drogę z Tarnowa Byckiego do Bycza. Już wiadomo, że koszt inwestycji będzie mniejszy niż pierwotnie planowany. 
Według wstępnego kosztorysu remont miał kosztować 1 mln 620 tys. zł. Taką kwotę wpisała gmina, starając się o dotację w ramach tzw. schetynówek. Przypomnijmy, że choć droga jest powiatowa, to właśnie gmina, która przejęła drogę w czasowy zarząd, prowadzi inwestycję. Taki „ruch” był konieczny, bo starostwo powiatowe nie mogło już złożyć wniosku o remont schetynówki (wcześniej wyczerpało limit). Wkład własny gminy miał wynieść 410 tys., powiatu o 10 tys. mniej, a Skarbu Państwa 810 tys.

Jednak już wiadomo, że te kwoty będą niższe. Co prawda nie wybrano jeszcze wykonawcy, ale wszystkie złożone oferty przetargowe są niższe od kosztorysu. I tak najniższa opiewa na 1 mln 137 tys. zł, a najwyższa na 1 mln 362 tys. - Trwa ocena ofert. Jeśli wygra najtańsza to wkład gminy zmniejszy się o jakieś 115 tys. zł. Mam nadzieję, że wkrótce rozstrzygniemy przetarg.  –  mówi się burmistrz Jacek Sauter.
W planach jest położenie nowego dywanika asfaltowego, zostaną też wybudowane rowy odprowadzające deszczówkę oraz metrowe pobocza. Termin wykonania remontu jest do 31 sierpnia, zgodnie z umową wykonawca udzieli też pięcioletniej gwarancji.

Tygodnik Krąg

(kris)

 

Dodaj komentarz

Wpisując komentarz zgadzasz się z regulaminem dodawania komentarzy w Bytomskimï Serwisie Informacyjnym (BSI)


Tre?? regulaminu


Kod antysapmowy
Odśwież

1%


filip t

Polecamy

 

 

Zapisy na JUDO

judo2014

Ostatnie komentarze