Ostatnie komentarze

Źródła informacji

 

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę. Kontakt: info@bytomodrzanski.info.pl

Subskrypcja

Chcesz być informowany o nowościach zapisz się.

Pogoda

Losowe zdjęcia

  • Rynek
  • Pomoc dla Filipa_8
  • Budowa skarpy i mola
  • II Puchar Ratownictwa Wodnego i Działań Przeciwpowodziowych_9

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
WIZYTA W „GARNCARSKIEJ WIOSCE” PDF Drukuj Email
Wpisany przez bo   
poniedziałek, 06 grudnia 2010 21:21

 Kolejny projekt, który został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki , realizowany przez Fundację Integracji Społecznej „ABRAMIS” jak wszystkie poprzednie jest skierowany do mieszkańców wsi. Tym razem 20 osób z terenów wiejskich Gminy Bytom Odrzański (rolnicy, osoby bezrobotne ,niepełnosprawne oraz młodzież) wzięło udział w wizycie studyjnej w „Garncarskiej Wiosce „ w Kamionce/k.Nidzicy.

 Celem projektu są działania promujące wykorzystanie rękodzieła ludowego – garncarstwo, witraż, bibułkarstwo, malowanie na szkle jako dodatkowego źródła dochodu. W czasie trzydniowego pobytu, beneficjenci uczestniczyli w warsztatach ceramicznych oraz z technik witrażu. Własnoręcznie wykonane na prawdziwym kole garncarskim dzbanki, talerzyki , wazony oraz inne drobne formy, były ukoronowaniem ich własnych zdolności manualnych.
Następnym punktem wizyty były warsztaty z witrażu na których również każdy z uczestników wykonał dowolną zaprojektowaną przez siebie formę. Ze względu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia prym wiodły różnego rodzaju aniołki i choinki.
- Wizyta studyjna pokazała, że nie jest ważne położenie wsi, miejscowości ani wykształcenie – każdy kto ma pomysł na jakiekolwiek ożywienie terenów wiejskich,  ma szansę go zrealizować tak jak to robią inni. Co innego powiedzieć ludziom jak tworzy się od podstaw spółdzielnie socjalne czy przedsiębiorstwa społeczne a co innego gdy sami wezmą udział w warsztatach, spotkają się z mieszkańcami którzy wszystko tworzyli od podstaw i usłyszeć ….że się jednak udało, że dzięki zdecydowaniu i chęci działania grupa kilkunastu osób stworzyła dla siebie stanowiska pracy – mówi Marek Jarząb Prezes Fundacji – Dzięki nowelizacji ustawy o pożytku publicznym oraz ułatwienia w tworzeniu spółdzielni socjalnych, taka forma prowadzenia działalności na terenach wiejskich staje się coraz bardziej popularna.
  
Poprawiony: wtorek, 07 grudnia 2010 07:54
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

1%

kordek300.jpg

Szukaj na Allegro

Współpraca

baner.jpg

 

Sonda

Czy na stronie potrzebne jest FORUM?
 

Reklama

Polecamy

logo1.jpg

CPM_zarabiaj.jpg

 Księgarnia selkar.pl


Dostęp do internetu

Allegro

Tłumacz

 

Biuro projektoweRzeźbiarzKonserwacja zabytkówDolny Śląsk - Katalog stron www